re-dizajn pre kendl.s

Kendl.s je malý biznis z Českej republiky, ktorý sa venuje výrobe a predaju sójových sviečok. Pre náš prvý re-dizajnový projekt sme sa rozhodli osloviť práve Kendl.s, pretože sa nám páči čo a ako robia. Oslovili sme ich a spýtali sa, či by s takýmto re-dizajnovým projektom súhlasili a sme viac než šťastní, že povedali áno.

Tým, že značka pochádza z Česka, rozhodli sme sa spraviť tento projekt v českom jazyku. Teraz Vás prevedieme krok po kroku a vysvetlíme každý jeden kúsok. Najviac dôležité informácie, o ktorých budeme hovoriť, je výber farieb a písma.

Pozadie etikety sa skladá z dvoch častí - z textúry a farby. Pre textúru sme sa rozhodli kvôli tomu, že zjemňuje farbu a podčiarkuje tým fakt, že sviečky sú sójové, a teda prírodné. Pri výbere farieb sme sa pozreli bližšie na značku a ich sviečky ako také. Rozhodli sme sa vybrať paletu farieb na základe jednotlivých vôní - čierna ríbezľa & vanilka, mäta & malina, škorica, 100% sója, vanilka a zelený čaj. Vzali sme najvýraznejší kúsok vône a premietli ho do farby etikety. Takto etiketa umožňuje zákazníkovi ľahšie a jasnejšie na prvý pohľad povedať, ktorá sviečka má akú vôňu.

Čo sa týka výberu písma, pôvodne sme išli po kombinácii kaligrafie a pätkového písma. Ale keď sme pri náhodnom hľadaní písma prišli na túto kombináciu, hneď sme vedeli, že toto je ono. Tvoria skvelú kombináciu, ktorá prináša eleganciu a čistotu. Pre názov vône sme použili písmo Narziss Font. Je to jednoduché a elegantné písmo s peknými detailami. Pre ďalšie časti etikety sme použili písmo Prestige Elite ktoré vyzerá ako písmo písacieho stroja, ktoré prináša viac jednoduchosti a štipku naturalizmu.

Etiketa má päť častí - názov značky, popis značky, názov vône, doba horenia a objem. Sú oddelené jednoduchou čiernou čiarou, ktorá vytvára bloky rôznych veľkostí prispôsobené každej časti. V prvom rade sú názov a popis značky, ktorý hovorí o tom, že sviečky sú ručne vyrobené, vyrobené zo sóje a z Českej republiky. Stredný rad obsahuje najväčšiu časť - názov vône. V treťom rade sú dve časti - doba horenia (20 hodín) s ikonkou sviečky & objem (120 ml).


Taktiež sme navrhli kartičky "o značke", ktoré by mohla značka pribaliť ku sviečkam. Použili sme kartónové pozadie, aby sme opäť priniesli štipku naturalizmu a s písmami sme veľa nevymýšľali, použili sme rovnaké písma, ako pri etiketách - Narziss Prestige Elite. 

Pretože sme chceli, aby bol dizajn jednoduchý a čistý, pokúsili sme sa priniesť niekoľko pekných detailov so samotnou pozíciou. Zarovnali sme nadpis a otočili ho o 90° vľavo. Text je zarovnaný na pravej strane a zarovnaný k okrajom, aby táto sekcia pôsobila plynulejšie. A ako posledný detail sme na spodnú časť pridali vodoznak značky, ktorý sme sami navrhli. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Form for Contact Page (Do not remove it)

Meno

E-mail *

Správa *

NÁŠ INSTAGRAM

náš pinterest